Во Охрид за Илинден – „Аларм фест“ со најголемите македонски музички ѕвезди!

Привршуваат подготовките за најголемата прослава на македонската музика во историјата на независна Македонија, а сите показатели покажуваат дека во целата наша држава има огромен интерес.
Од 31.07 – 02.08 македонската јавност ќе можи да ужива заедно со дел од најдобрите македонски музички артисти.
ПРОГРАМА за АЛАРМ фест 2021:


31.07 – Ареа, Суперхикс, Бени и Нон Стоп, ДНК, Ris Flower, The Backdoor band и Cut your nipple!
01.08 – Галоски, Ампов, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Слаткаристика, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu, Пајак, Мечкаров!
02.08 – ЛЕБ и СОЛ, Hardfaced, Паркети, Lufthansa, Cruel и Basement Cult!

МАКЕДОНИЈА ИМА/САКА МУЗИКА!!!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Rolling Stone: Ова е најдобрата песна на сите времиња!

Угледниот музички магазин Rolling Stone за прв пат по 17. години ја освежи својата листа …