(ФОТО) Сестрата на Кристијано Роналдо ја исмејувала корона а сега завршила во болница!

Катија Авеиро, сестра на фудбалерот Кристијано Роналдо, минатата година се исмејуваше со вирусот корона, а сега заврши во болница поради пневмонија, што веднаш беше комплицирано од позитивниот тест за корона.
Таа доби позитивен тест за коронавирус на 17 јули, по што нејзините симптоми се влошија, а во петокот доби пневмонија.


View this post on Instagram

A post shared by Katia Aveiro (@katiaaveirooficial)


„Ова е последниот вид објава што сакам да ја напишам. Немав намера, но бидејќи вестите брзо се шират, а исто така и од почит кон оние што ме следат и се грижат за мене, морам да ја споделам вистината. Во пет часот се влошив и завршив во болница. Ви благодарам за сè што се грижите “, напиша Катија на Инстаграм.
Да потсетиме, таа беше исмејувана од вирусот корона во октомври минатата година, откако нејзиниот брат Роналдо доби позитивен тест поради кој мораше да пропушти неколку трки.
„Ако Кристијано треба да го разбуди светот, морам да кажам дека овој Португалец е тогаш Избраниот, гласник на Бога. Ви благодарам! Верувам дека денес илјадници луѓе ќе погледнат околу оваа пандемија, тестирајќи и мерки како мене. Најголемата измама откако се родив “, напиша тогашната Катија.


Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) „Џен, не пиев“: Видеото на кое Афлек и се правда на Џеј Ло за алкохол стана хит на TikTok

БЕН АФЛЕК и Џенифер Лопез неодамна се појавија на премиерната забава за нејзиниот нов филм …