(ВИДЕО) Девојка и мечка најдобри пријатели – заедно одат во риболов!

На социјалните мрежи се појави видео од мечка во риболов, а љубителите на животни веднаш започнаа да ја споделуваат.
Откако рускиот сафари парк престанал да работи во 2019. година, Арчи го спасила неговата нова сопственичка Вероника.
Тие се најдобри пријатели и често одат заедно на риболов.
Понекогаш, кога Вероника ќе се измори, Арчи дури и весла.

loading...

Снимките од мечка и девојката од езеро во Новосибирск неодамна станаа вирални, а неговата сопственичка добила бројни признанија.
Имено, Вероника не може да го ослободи Арчи затоа што тој целиот свој живот го поминал во заробеништво и веројатно немало да преживее долго во дивината. Затоа често го носи на авантури.
„Тој ме гледа како член на неговото семејство. Ние споделуваме храна, тој спие во моите раце и се крие зад мене “, рече таа.
„Арчи ги поминува деновите со нас и е заљубен во вода“, додала таа.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО Една од најскапите СВАДБИ во светот чинела 60. милиони долари: Луксузот го изненадил светот, но приказната немала среќен крај

Младенците биле наследничката Ваниша Митал и бизнисменот Амит Батија Има парови кои мислат дека е …