ГОРДОСТ: Дејан Георгиевски се пласираше во полуфиналето на ЛОИ во ТОКИО

Македонскиот таеквондист, Дејан Георгиевски, се пласираше во полуфиналето во категоријата +80 кг., а за еден час го очекува и следната борба (9:45 по МК време) кога ќе се бори за медал…
Дејан Георгиевски беше подобар од Сејдоу Гбане од Брегот на Слоновата Коска со 9:4.

Фото: ekipa.mk

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почна судењето на Бензема, му се заканува казна од пет години затвор

Истражителите велат дека Бензема го охрабрил Валбуена да им плати на уценувачите откако му ги …