(ВИДЕО) СНИМКА НА ФИЛМСКИ ГРАБЕЖ: Извлекле долги цевки, влегле во продавницата и со пленот исчезнале за три минути

Видеото за грабеж на продавница во Вашингтон било објавено на интернет и предизвикал зачуденост кај корисниците на социјалната мрежа.
Непознати напаѓачи упаднале во објектот и впериле пушки за јуриш кон продавачот, кој веднаш избегал.


Разбојниците, откако го прегледале теренот, ги подигнале парите од касата и побегнале.
Надзорните камери го снимиле целиот инцидент, а полицијата активно трага по сторителите.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за четврток, 21.10.2021: Искрените емоции секогаш имаат лековито дејство, задржете го вниманието на саканата личност…

Овен Љубов: Треба подобро да ги усогласите мислите и чувствата, со цел да го зачувате …