(ВИДЕО) АПОКАЛИПСА ВО КИНА: Застрашувачки снимки – песочна бура „проголтала“ град!

После песочната бура која била висока околу 100. метри, градот на северозападот на Кина останал покриен со прашина.
На снимката се гледа како песок го прекрива градот Дунхуанг и како се провлекува помеѓу зградите и улиците.


Дунхуанг се наоќа на работ на псутината Гоби која е позната според својата сурова клима.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …