(ФОТО) Денес и се восхитува цел свет, а нејзиниот живот го одбележале бројни трауматични искуства – Еве за која пејачка станува збор!

Израснала во сиропиталиште, а денес е една од најпознатите пејачки во светот…
Среде шпекулации за конечна пропаст и банкрот, сите сè уште го чекаат големото враќање на славната Шер, која паралелно со нејзината бурна пејачка и актерска кариера, лебдеше во немирните мориња на љубовта. Таа има многу награди, два брака и безброј емотивни романси, таа е мајка на син и ќерка која пред неколку години го смени полот и стана маж.

Некаде во ридските населби во Лос Анџелес, во средината на педесеттите години од минатиот век, вака специјалното деветгодишно девојче стоело со часови пред огледало, безброј пати се пресоблекувало замислувајќи ги нејзините омилени филмски диви. Она што го видела во размислувањето во тоа време, било само навестување на нешто што ќе се претвори во една од најголемите кариери во шоу-бизнисот. Како што често изјавувала подоцна, таа немала самодоверба и немала идеја што ќе прави. Не се гледала себеси како пејачка, не можеше да се замисли како изведувач, но знаела само една работа – дека ќе биде позната.


Живот полн со подеми и падови
Тоа беше нејзината цел. Во тоа време, никој не можел да и каже на оваа талентирана девојка дека еден ден ќе биде сопственик на Оскари, Греми, Еми и три Златни глобуси.
Пејачката, која денес е позната како Шер, е родена како Шерил Саркисјан Лапиер во калифорнискиот град Ел Центро, на 20. мај 1946. година. Нејзиното детство не било лесно, што можеби го означило подоцнежниот живот полн со подеми и падови.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(РЕЦЕПТ) Идеја за појадок (или десерт): Леб од темно чоколадо и банана

Ви претставуваме рецепт за идеален и вкусен појадок со додаток по ваш избор Овој појадок …