(ФОТО) ГОЛЕМ УСПЕХ: Македонското знаме на врвот Ленин Пик – 7.134 метри

Македонските алпинисти забележаа нов успех…
„На 25ти во 11:19ч двајца од тимот на клубот успеаа да ја искачат најдолгата 7000ка. Ленин Пик 7134м.
Истиот ден уште двајца Македонци успееа да го качат врвот, што се нема случено многууу одамна. 🇲🇰
Нивните имиња се
Васил Скрчески
Филип Костадинов
Миленка Шаровиќ
Златко Јаковски
Сите се вратени во базниот камп и чекаат трансфер до Македонија. 💪🥳
Голема благодарност до сите кои беа со нас, симптизери, членови, сите кои ни дадовте поддршка и сите кои не имаа во мислите.
Scout Outdoor Shop“


Фото: Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …