МЗ: Теренска вакцинација за вторник 27.07.2021

Теренската вакцинација за вторник 27.07.2021 ќе се одвива во следните населени места: 

Тетово – Боговиње, Ново Село, Селца, Кече 


Берово – Мачево 

Гостивар – Балиндол, Турчане 


Свети Николе – Павлешенци, Ѓуѓанци 

Струмица – Василево 

Неготино – Вешје, Д.Дисан 

Пробиштип – Стрмош 

Кочани – Грдовци 

Кичево – Другово, Србјани, Пополжани, Манистирско Доленци 

Битола – Беранци, Д.Српци, Лознани, Вашарејца, Новоелани, Ивањевци, Свето Тодори, Подино, Трновци 

Македонски Брод – Брезница, Близанско, Тажево

Велес – Оризари 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

КОРОНА ВИРУС ВО МАКЕДОНИЈА – Во текот на изминатите 24. часа регистрирани се 4. починати лица (+3 починати од Мој Термин): Денес се регистрирани 411 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 …