(ВИДЕО) НЕПРОФЕСИОНАЛНО: Српски водител фатен како за време на емисијата се допишувал – камерите ја снимиле и пораката

На социјалните мрежи се прошири фотографија на која се гледа како водителот на српската емисија „Ново јутро“, Предраг Сарапа, се допишува со некого за време на преносот.
„Погледнете го разговорот на Сарапин на Инстаграм“, напишаа твитерџиите. „Дали е тоа вистински бакнеж?“ Се смета дека е една од пораките, на што презентерот одговорил потврдно. Потоа, гледате порака „добро утро“ испратена од неговиот мобилен телефон и одговор што му пристигнал, со иста содржина.

Српски Блиц го контактирал водителот за да го праша со кого се допишувал додека премиерката Ана Брнабиќ гостувала во емисијата.
„Тоа е глупост. Фотомонтажа, тие ми го прават тоа постојано. Ниту јас се гледам на фотографијата, ниту одговарам за време на траењето на програмата”, одговорил тој.
Сепак, снимката од гостувањето била објавена на официјалниот канал на Јутјуб на Пинк ТВ, и јасно може да се види дека водителот всушност се допишувал за време на емисијата. Погледнете од 24:17.

Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Обвинувања на сметка на ѕвездата на „Вовед во анатомија“: „Ги тероризираше колегите, добија ПТСП!“

АКТЕРОТ Патрик Демпси се стекна со светска слава со улогата на др. Дерек Шепард во …