(ФОТО) Хрватска глумица во најмало бикини на сите времиња

Коментарите не изостанале, а сите на хрватската актерка Мада Першиќ и порачуваат дека е згодна, убава и совршена.


View this post on Instagram

A post shared by Mada Peršić (@malamadafakat)


Младата хрватска актерка Мада Першиќ деновиве одмарала на Хвар. Таа на Инстаграм ги почести обожавателите со фотографии од плажа, каде го носеше „најмалото бикини на сите времиња“.
Актерката што ја познаваме како Ирена од серијата „Блазеси ни“, под фотографијата стави краток опис – „Колку е убаво овде“.
Коментарите не изостанаа, нејзините придружници редеа пофални зборови: „Прекрасна си“, „Совршена“, „Многу си згодна“, и делеле комплименти.


За хрватските медиуми, актерката рекла дека таквата пофалба е весела: “Бев таму (Хвар) една недела. Јас секогаш одам на годишен одмор со пријателите. Забавно е, но секогаш мора да се договорите и да преговарате со некого. Сакав да видам како е да се биде сам на Хвар, да се истражуваат сите негови тајни. Запознав многу нови луѓе, танцував, бев насекаде од Штипанска до Палмижана … Јас навистина си поминав многу добро, но обврските ме принудија да се вратам во Загреб“, рекла Мада Перчиќ.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) ГИ НАСМЕАЛ ГЛЕДАЧИТЕ – Водителот на РТС се „телепортирал“ во студио за време на преносот на СП: „Сепак, не ја плаќаме претплатата за џабе!“

Водителот на Радио-телевизијата на Србија (РТС) стана хит на социјалните мрежи откако се „телепортираше“ во …