(ФОТО) Свадбени фотографии од овој пар разбесниле многумина: „Најодвратни на сите времиња“

Фотографиите од венчавката на непознатата двојка се проширија на социјалните мрежи, а необичната тема на венчавката разбеснила многумина.
Имено, младенците позирале како робосопственичка и роб на плантажа, а тој дури имал и окови на рацете.


„По 1842 година минуваа деновите и сè се смени, нашата љубов стана посилна, тој веќе не беше роб, тој беше дел од семејството“, стои во описот на една од фотографиите.

Не е јасно дали се работи за вистински свадбени фотографии или се создадени како шега, но судејќи според коментарите, на многумина не им беше смешно.

„Кога ќе видам како луѓето го романтизираат ова срање, тоа е премногу. Нема такво нешто како согласност на робовите, а сексуалното злоставување на машките робови беше вистинско”.

„Мислам дека ова е најодвратното што некогаш сум го видела на оваа апликација.

„Луѓето се попореметени отколку што се очекува.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Нивниот брак е готов, а нејзиното лице кажува се: После 2. месеци го прекршил ветувањето!

Бракот на Жизел Бундхен (42) и Том Брејди (45) се уште е на „расклатени нозе“, …