(ФОТО) Родила тројки а после 10. дена ПОЧИНАЛА: Сопругот останал сам со пет деца а потоа ја дознал БОЛНАТА вистина!

Само 10. дена по раѓањето на чудесните тројки, нивниот живот се променил во момент
Кога Каси и Џои од Канзас Сити се запознале и се заљубиле, помислиле дека цел живот е пред нив. Во 2015 година дознале дека ќе добијат тројки. Тоа значело дека ќе имаат пет деца затоа што веќе имале две постари ќерки, Клои (6 години) и Тенли (2 години). Сепак, наскоро сè се сменило.
Џои ја брзал да оди во болница а таму лекарите откриле дека има згрутчување на крвта во белите дробови. На 29. јануари 2016. година, Кејси родила две момчиња и девојче. Наскоро се чувствувала подобро, но два дена откако била пуштена дома, ја разбудила остра болка во градите.
Понатамошните тестови покажале дека Каси нема повеќе тромби, но дека нејзиното срце е под притисок. Во тој момент немала други симптоми, па била пуштена да си оди дома. Само 10 дена по раѓањето на чудесните тројки, нивните животи се промениле во момент.


Џои ги земал Клои и Тенли од училиште за да времето го поминуваат дома. Тие секогаш ќе го паметат тој ден, затоа што Каси ненадејно починала тој ден. Се испоставило дека таа земала антикоагулантни лекови без ничие знаење, кои во комбинација со хормони и лекови по породувањето имале фатален ефект.
Иако имало моменти кога Џои мислеше дека ќе се откаже од својата болка и тага, тој морал да се прилагоди на животот со пет деца.
„Мора да бидете таму за вашите деца. Не можете едноставно да се откажете, кога знаете дека пет мали деца зависат од вас“, рекол Џои.
Џои, исто така, отворил блог каде ги следи авантурите на своите деца, а тројките Ашер, Леви и Пајпер оваа година наполнија 3. години!

Фото: Принтскрин/Facebook


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

МЗ: Регистрирани се 1.233 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид 19 (од 06.08 до 08.08.2022): Пријавени се 10. починати лица

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 3 …