(ВИДЕО) Нов успех на Игор Иџе Стефановски: Второ но и ПРВО место во Имола!

Денес се возеше првата трка во Имола а нашиот автомобилски ас, Игор Иџе Стефановски повторно забележа успех…
Го освои второто место на трката во Имола, но првото во Купот на Мишелин и поради тоа е многу среќен и задоволен…
Своите импресии од денешниот настап Иџе ги сподели со видео на својот профил на Фејсбук каде видно возбуден ги искажа импресиите од денешната трка…

Фото: Принтскрин/Facebook

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Почина славниот кошаркарски тренер Душан Дуда Ивковиќ

Душан Дуда Ивковиќ почина на 78 -годишна возраст, а веста ја потврди првиот човек на …