(ВИДЕО) Жена споделила рецепт против надуеност: Вели дека го сузбива апетитот и веднаш делува

Тиктокерката Happy&Healthy Olivia решила да проба вирален рецепт кој наводно ја намалува надуеноста и го потиснува апетитот. Станува збор за пијалок кој се состои од вода, лажичка семе од чиа и лимета (или лимон).
Таа додала една лажичка семе и сок од лимета,за подобар вкус, во чаша вода. Чекала пијалокот да стои 30 минути и потоа го испила. Како што вели таа, рецептот е едноставен и „делува во момент“.

@happyandhealthyoliviaAlso helps with 💩 #chiaseedwater #chiaseed #weightloss #healthtrends♬ original sound – Happy&Healthy Olivia

Семето на чиа е исклучително здраво и формира густ заштитен слој во желудникот, кој потоа го потиснува апетитот обезбедувајќи чувство на ситост. Богати се со важни хранливи состојки како омега-3 масни киселини, протеини, аминокиселини и имаат многу придобивки доколку ги консумирате секојдневно.Повеќе за чиа семките можете да дознаете на овој ЛИНК.

Фото: Принтскрин/ТикТок

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Шест симптоми дека вашиот ЦРН ДРОБ  е полн со ОТРОВИ!

Обрнете внимание на дискретните показатели за оптоварениот црн дроб. Најголемиот цврст орган во телото е …