(ВИДЕО) ДРАМАТИЧНА СНИМКА ОД УРИВАЊЕ МОСТ: Камион стасал до средина на конструкцијата а потоа водата „го проголтала“

На социјалните мрежи се појави видео од источна Русија, на кое се гледа како се урива поплавен висечки мост додека го минува камион.
Видеото е снимено во селото Уријум, источно од Москва, а на него се гледа како камион се приближува до дрвениот мост, а потоа се обидува да ја премине неговата тесна и разнишана конструкција.


Кога стигнал до средината, конструкцијата, направена да го замени мостот уништен од претходната поплава, започнала да се руши и на крајот се срушила во реката носејќи го возилото со себе. За среќа, возачот преживеал, пренесува Sky News.
Камионот немал толку среќа, ниту селаните, кои сега немаат начин да ја преминат реката и кои ќе мораат да изградат нов заменски мост.
Овој мост не е единствениот кој е оштетен од екстремните дождови во Русија во последните денови, според агенцијата ТАСС, водата однела пет патни моста, додека многу други биле уништени.

Фото: Принтскрин/Twitter

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …