Вечерва во „Лица и дела“, на ТВ Сонце, ќе гостува Борче Георгиевски – градоначалникот на Гази Баба

Во вечерашното издание на „Лица и дела“ ќе гостува господин Борче Георгиевски, градоначалник на општина Гази Баба…
Причина за неговото гостување кај Мери Младеновска секако се резултатите што ги постигна во изминатите (скоро) четири години, а секако и пофалните зборови на жителите.


Општината под водство на Георгиевски се чини направи многу за жителите на Гази Баба – изградба на систем за водоснабдување во Раштак, изградба на паркови, детски игралишта, изградба на градини…
За развој на образованието во општина Гази баба се ангажирал заедно со началничката Валентина Киевска
што направи многу реформи во образованието на општината


Во вечерашното издание на „Лица и дела“ ќе видиме градоначалник кој секој ден е меѓу народот и секој ден гради и ги решава проблемите на граѓаните.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Обвинувања на сметка на ѕвездата на „Вовед во анатомија“: „Ги тероризираше колегите, добија ПТСП!“

АКТЕРОТ Патрик Демпси се стекна со светска слава со улогата на др. Дерек Шепард во …