(ФОТО) Апсолутно е јасно зошто фотката на Новак Ѓоковиќ со белгиските гимнастичарки станала хит

Фотографија објавена од белгиската олимписка гимнастичарка Нина Дерваел на нејзиниот Инстаграм се шири на Твитер и другите социјални мрежи.
Нина вежбала пред натпреварот, а Новак Ѓоковиќ и некои други белгиски натпреварувачи и се придружиле во изведувањето на шпага.

„Кога Новак Ѓоковиќ ќе ве замоли за фотографија, едноставно не можете да одбиете“, напишала Нина во описот.
Насмеаниот Ѓоковиќ со шпагата ги освоил срцата на фановите на белгиската гимнастичарка, а многу познати спортисти ја коментирале сликата.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …