Распоред за теренската вакцинација за сабота, 24.07.2021

Теренската вакцинација за сабота 24.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:  

Тетово – Речица, Г.Речица,М.Речица, Калник, Чифлик 


Струга – Д.Белица, Враништа 

Битола – Ѓавато, Маловиште 


Берово – Смојмирово 

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дали верувате во НАРОДНИ ВЕРУВАЊА? Погледнете зошто нашите предци се венчавале само во овие ШЕСТ месеци од годината!

Дали знаевте дека месецот во кој ќе се венчате може да влијае на вас и …