(ВИДЕО) ТРАГЕДИЈА – Познат глумец починал на сцена: Ја завршил точката, се поклонил и умрел!

Уметникот ја завршил точката, се поклонил, паднал и починал…
Милан Ласица, актер, режисер, пејач, ТВ-презентер, писател, драматург, починал во Братислава.
Подоцна беше разјаснето дека Ласица починал на сцената на неговиот театар Студио С – веднаш откако ја отпеал песната „Јас сум оптимист“.
Уметникот ја завршил точката, се поклонил, паднал и починал.


Се вели дека причина за смртта се проблеми со срцето.

Фото: Принтскрин/YouTube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Анџелина Џоли танцува со својата ќерка Захара, причината е академска!

Децата растат и полека се одвојуваат од родителите, а тоа и се случува и на …