(ВИДЕО) Новинарка на германски РТЛ се мачкала со кал и лажела дека му помага на градот после поплавите – Добила неочекувана казна!

Новинарка од германската РТЛ добила отказ откако известила за подрачјето погодено од поплавите.
Имено, Сузана Охлен (39) се намачкала со кал пред да се вклучи во програмата и рекла дека помогнала во чистење на градот Бад Мунстерајфел, кој беше сериозно оштетен во поплавите што однесоа 128 животи во Германија.

„Чистење после поплавата: Новинарка на РТЛ помага да се расчисти Бад Мунстерајфел“, е насловот на телевизискиот пренос, но наскоро се појавило видео од случаен минувач, на кое се гледа како репортерката намерно мачка кал на лицето и облеката.

РТЛ се извинил за потегот на својата новинарка.
„Пристапот на нашиот репортер е во спротивност со нашите принципи и стандарди. Затоа на дотичната новинарка и дадовме отказ веднаш штом слушнавме што сторила“, се вели во соопштението.
Сузана работи во РТЛ од 2008. година. Таа беше домаќин на емисии како Добра вечер, РТЛ, Добро утро, Германија и Точка 12.

Фото: Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) На родителите со презентација им открила дека е стриптизерка

Лекси од Портланд, Ореган, долго време се двоумела да им признае на родителите со што …