Дневен хороскоп за четврток, 22.07.2021: Прикривањето на вистината предизвикува нови емотивни сомнежи. Меѓусебната доверба е неопходна и се чини „лековита“…

Овен
Љубов:
Во избрано друштво и со нечии емотивни стимули, светот околу вас изгледа многу поубаво и поинтересно.
Работа:
Имате строги критериуми и некој не успева да ви презентира сè што би сакале да слушнете или видите.
Здравје:
Важно е да се постигне психолошка рамнотежа.

Бик
Љубов:
Промените се неизбежни во односот со саканото лице. Нема причина да се криете зад „лажните ветувања“, проблемите нема да се решаваат сами по себе.
Работа:
Ќе ви се покаже дека имате погрешна пресметка и дека сте измамени од несигурни информации. Избегнувајте избрзано однесување.
Здравје:
Ќе уживате во одмор и креативна изолација, опуштете се.

Близнаци
Љубов:
Треба да ги исфилтрирате чувствата и да побарате нечие разбирање за грешките што сте ги направиле.
Работа:
Постојат ситуации кога мора безусловно да почитувате нечија волја. Големата упорност понекогаш носи компликации.
Здравје:
Избегнувајте конфликтни ситуации и емоционално ривалство.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …