Да му помогнеме на Јаков: Неговото детство и живот зависат од нашата ХУМАНОСТ!

На еден наш, многу мал сонародник му е потребна нашата помош:
„Малечкиот Јаков има само 2. години и има дијагноза на C54 со малигна неоплазма на бубрегот. Веќе има доживеано две операции во кои целта на хирурзите била да го отстранат туморот. За време на последната операција тој загубил еден бубрег.
Со оглед на неговата сегашна здравствена ситуација тој мора ПОД ИТНО ТРЕТМАНИТЕ И ЛЕКУВАЊЕТО ДА ГИ ПРОДОЛЖИ ВО СТРАНСТВО. Поради тоа му се потребни финансиски средства кои неговите родители, сами не се во состојба да ги обезбедат.
Затоа молиме за ваша помош за да Јаков има убави детски денови.
средствата можете да ги уплатите на gofundme.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …