(ФОТО) НЕЈЗИНИОТ СОПРУГ НИШТО НЕ ЗНАЕ – ЖИВОТОТ Е КРАТОК АЈДЕ ДА ЛУДУВАМЕ! БОТ ТИ И ПАТОТ: Блогерка (22) загинала во стравична НЕСРЕЌА, а нејзината порака е морничава!

Бразилската инфлуенсерка Жулија Хенеси Кајуела (22) загинала во сообраќајна несреќа само неколку часа откако на својот Инстаграм профил објави слика со сопругот Даниел со опис: „Животот е краток, ајде да лудуваме – јас, ти, бог и патот“ .

Жулија во четвртокот била на патување со мотор со нејзиниот сопруг Даниел, кога се случила несреќа на југот на Бразил. Даниел е сериозно повреден и моментално е на интензивна нега.
По несреќата, Жулија во критична состојба е префрлена со хеликоптер во болница, каде подоцна починала на одделот за интензивна нега. Даниел е во истата институција, Универзитетската болница Кагур.

Според странските медиуми, Даниел сè уште не знае дека неговата сопруга починала. Жулија била погребана во саботата во државата Минас Гераис.
Младиот пар бил во брак четири години и споделувал љубов кон моторите. Тие објавиле фотографии и планови од нивните патувања во Бразил, вклучително и на денот на несреќата. Тие планирале да патуваат во Сао Паоло, Парана и Санта Катарина.

Извор: Daily mail

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за недела, 05.12.2021: Внимателно ја анализирате љубовната врска, но ви недостасуваат конкретни одговори…

Овен Љубов: Имате добро претчувство и со нетрпение очекуват емотивна средба. Работа: Придружните компликации на …