Распоред за теренска вакцинација за четврток 22.07.2021

Теренската вакцинација за четврток 22.07.2021 ќе се одвива во следните населени места:  

Тетово – Селце, Вејце, Лавце 

Гостивар – Дебреше, Врањовце 

Ресен – Горнa Бела Црква, Долна Бела Црква, Сопотско, Козјак, Евла, Горно Дупени, Болно 

Штип – Калаузлија, Јунузлија, Парналија, Кучица 

Свети Николе – Малино, Преод 

Струга – Корошишта 

Ростуше – Требиште, Велебрдо 

Струмица – Муртино, Габрово 

Неготино – Бесвица, Барово 

Пробиштип – Плешенци 

Кочани – Тркање 

Кичево – Г.Строгомиште, Д. Строгомиште 

Битола – Добромири, Д.Агларци, Г.Агларци, Делбеговци,Дедебалци, Путурус, Црничани, Добрушево, Алинци, Мусинци, Мојно, Ношпал 

Охрид – Рамне, Велестово, Рача, Шипокно, Коњско, Елшани, Лагадин 

Македонски брод – Лаг, Калуѓерец, Могилец

Велес –  Виничани, Ногаевци, Водоврати, Кочилари

Скопје – Драчево, Батинци 

Берово – Ратево 

Министерството за здравство секојдневно ќе информира преку соопштенија за денот и местата за теренско вакцинирање за Ковид 19. Замолуваме за поддршка на овој процес.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Истражувањата откриваат дека само ЕДНА РАБОТА НЕ ПРАВИ СРЕЌНИ: Оние што го имаат ОВА, а тоа не се пари и кариера, живеат МНОГУ ПОДОЛГО И ПОДОБРО ОД ДРУГИТЕ

Според грчкиот филозоф Платон, за да имаат среќен живот – душа, разум, волја и желба, …