ДЕНОТ КОГА СТЕ РОДЕНИ ОТКРИВА СЕ ЗА ВАШИОТ КАРАКТЕР: Во вторник се раѓаат енергични и борбени, во петок чувствителни и романтични!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Не е сеедно во кој ден од неделата сте родени.
Во астрологијата, денот на раѓање се смета за многу важен индикатор за особините и животниот пат, а со тоа можете да откриете дали можеби сте родени под среќна sвезда.

Понеделник
Со понеделник управува Месечината, променлива планета, така што луѓето се раѓаат на овој ден со променливо расположение. За нив е важно да имаат силна поддршка во животот, да се семејство, пријатели, а подоцна, емотивниот партнер да е секогаш со нив.

Вторник
Владетел на вторникот е планетата Марс, симбол на енергија и сила, а ова име го носел во римската митологија богот на војната. Луѓето родени на овој ден се со борбен дух, тие се многу упорни, но и склони кон нервоза.

Среда
Со средата управува Меркур, планетата на комуникација и интелект. Луѓето родени на овој ден ги краси висока интелигенција, елоквентност. За нив често се вели дека имаат големо влијание врз другите луѓе. Исклучително се љубопитни поради што нон-стоп им се потребни предизвици.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …