(ФОТО) Во Токио сите ќе гледаат во неа: Таа за многумина е најубавата спортистка на светот!

Многу спортски и машки списанија прогласуваа разни спортистки за најзгодни на светот, но скоро сите велат дека Дарија Клишина е најубава.
Дарија Клишина (30), руска атлетичарка и специјалист за скок во далечина, го привлекува вниманието на медиумите не само со своите врвни резултати, туку и поради нејзината убавина. Таа беше прогласена за „најсекси атлетичарка во Русија“ во 2010. година, а беше вклучена меѓу најубавите спортисти на Летните олимписки игри во Лондон во 2012. година.

За разлика од многу спортисти, кои не се двоумат да објават провокативни фотографии на Инстаграм, Дарија не го прави тоа. И, ако објавува фотографии од секојдневниот живот, тоа го прави пристојно: во умерени комбинации на облека, во костуми за капење без провокативни пози, без дрско забелешки и со шарм и стил на дама.

Последните недели објавуваше фотографии од Атланта, каде се подготвува за Олимписките игри во Токио. Понекогаш одговара на прашањата на своите следбеници на Инстаграм, па одговорила потврдно на бројните прашања за тоа дали ќе учествува во Токио.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Не успеале сите да излезат на време: Страшен момент кога семејството искокнува од автомобил што лета преку работ!

Опуштено патување се претворило во катастрофа. Страшен инцидент се случи на автопатот Дуку во Ксинџијанг, …