(ВИДЕО) LG екран на одвиткување од 100.000 долари

LG објави дека Signature OLED R ќе понуди три режими: Целосен приказ за гледање видеа, играње игри или користење на вградени функции за паметни домови, Line View за слушање аудио содржина и Zero View “што звучникот го прикажува како уметничко дело” кога е затворен екранот.
LG на CES 2014, најпрво ја демонстрираше својата технологија на дисплеј што може да се ротира како ролна со прототип од 18 инчи, а подоцна беше создаден и 65 инчен доказ за концептен телевизор, кој беше прикажан на CES 2018 и CES 2019.
Компанијата потоа официјално го објави Signature OLED R во Јужна Кореја со цена од 87.000 американски долари во октомври 2020. година. Не е јасно зошто верзијата за американскиот пазар ќе чини дополнителни 13.000 американски долари, бидејќи продажбата во САД ќе биде со цена на 100.000 долари, според Mashable.

Qualcomm и ASUS направија телефон за лојални корисници на Snapdragon

loading...

Најновиот лаптоп „2in1“ на Dell има модерен изглед со потенка рамка за приказ
Онлајн продавницата на компанијата наведува дека екранот ќе поддржува Dolby Vision, HDR10 и HLG; може да се пофали со време на одговор од помалку од 1 ms, стапка на освежување од 120 Hz и поддршка за AMD FreeSync Premium; и нудат еден Ethernet, четири HDMI 2.1 и три USB 2.0 порти, како и Bluetooth 5.0 и Wi-Fi.
Потписот OLED R исто така ќе покрене webOS со вградени апликации од партнерите за содржина на LG (вклучително Netflix, Hulu и Disney +), како и поддршка за Alexa и Google Assistant.


Фото: Принтскрин/YouTube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(Фото Галерија) Аутомакедонија со електричен автобус, вовед во урбаната електромобилност

Како дел од меѓународната промотивна тура “DEMO TOUR 2022” компанијата Аутомакедонија во текот на изминатите …