(ВИДЕО) Чесна сестра (55) на која луѓето и даваат 20. години помалку ја открила тајната за младешкиот изглед

Клодет Пауел ги воодушевила луѓето откако открила колку години има. На оваа монахиња и беа поставени сто прашања во врска со нејзината рутина за нега на кожата, па конечно решила да ја сподели тајната на нејзиниот младешки изглед.
„Многу жени ми дадоа комплименти поради изгледот. Тие велат дека изгледам помладо отколку што сум. Луѓето ме прашуваат како и со што се грижам за кожата, што ме натера да се смеам затоа што немам рутина”, рекл таа во видеото што го објавила.
Имено, таа тврди дека има чувствителна кожа, па затоа не излегува на сонце.
„Можеби имам помалку брчки од луѓето на моја возраст, бидејќи не сум била на сонце од крајот на 90-тите. Тоа ми предизвикува мигрена, па затоа морам да носам капа или чадор. Мојата кожа е алергична на сите производи за нега на кожата. Затоа лицето го мијам еднаш на ден и користам шампон од овес“, објаснила таа.

@nunsenseforthepeopleI thought people would be asking questions about transubstantiation and Gregorian chant, but the ladies want the nunly skincare tips. #nunsoftiktok

♬ original sound – Claudette Powell

Покрај тоа, тој не консумира алкохол и не пуши, но пие многу кофеин и јаде црвено месо на секои неколку недели.
Луѓето биле шокирани што таа има 55. години и истакнуваат дека биле убедени дека станува збор за жена на 30-ти или 40-ти.
„Сакаш да кажеш дека имаш 55 години? Не верувам во тоа”, напишала една личност.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10. знаци дека имате совршен сопруг

Мудрите луѓе велат дека склучуваме брак од љубов, и во него навистина се запознаваме: и …