(ФОТО) ВОДИТЕЛКА ОБЈАВИЛА: „Добив корона од невакцинирано лице. Вакцината ве штити од смрт, а ова се симптомите на делта сојот!“

БРИТАНСКАТА водителка Кат Садлер (46) се огласи на Инстаграм и ги извести следбениците дека боледува од вирусот корона.
– Јас сум вакцинирана и ревакцинирана и имам ковид. Ова ти го кажувам за да сфатите дека пандемијата ниту случајно не е завршена случајно. Вирусот Делта е многу заразен и токму со него се заразив и покрај вакцината. Бев загрижена за некој што има вирус, иако бевме убедени дека станува збор само за грип. Како и да е, не само што бев вакцинирана, туку носев и маска. Претпоставував дека сè ќе биде добро. Не беше. Вакви приказни има сè повеќе – порачала таа.
Кет напиша дека симптомите воопшто не биле лесни.
– Ова е втор ден како имам температура. Јас сум запушена и имам гној во окото. Многу сум уморна, не можам да станам од кревет. Верувајте ми, вие не сакате да се чувствувате така. Вирусот го добив од некој што не е вакциниран.
Ако сте биле вакцинирани, не го спуштајте вашиот гард. Носете маска во гужви. Запомнете, вакцините не ве штитат од заразување, тие ве штитат од смрт и тешки симптоми. Сè уште можете да се заразите. Затоа заштитете се – рече таа.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Цаки на Скандинавците за средување на куќата што ќе ви го олеснат животот

Скандинавскиот начин на живот е копиран од многумина бидејќи се базира на едноставност и удобност. …