(ВИДЕО) Најстрашната средба на телевизија: Девојката почувствувала дека нешто не е во ред со победникот на натпреварот, а вистината го шокирала целиот свет!

За среќа, таа ја послушала интуицијата.
Кога водителот на „Игри на состаноци“, Џим Ланге го претставил Родни Алкала како ерген број еден, успешен фотограф, тој не знаеше дека мажот веќе убил најмалку пет жени и дека е обвинет за обид за убиство на девојчето.

Сериски убиец
Алкала бил осуден за убиство на седум жени во 1970-тите. Првпат бил обвинет за убиство во 1979 година поради смртта на 12-годишната Робин Самсо, која исчезнала во јуни истата година, на пат кон студиото за балет. Нејзините остатоци беа пронајдени скоро две недели подоцна на планините Сан Габриел северно од Лос Анџелес.
Алкала се појавил во една епизода од хит ТВ-шоуто во 1978. година. Извршниот продуцент Мајк Мецгер и неговата идна сопруга, координаторот на натпреварувачите, Елен Мецгер, велат дека првично не се согласиле дали Алкала е добар натпреварувач за шоуто.


View this post on Instagram


A post shared by Dan Hörning (@dan_horning)

Во тоа време немало технологија за проверка на позадината или национална база на податоци, така што никој што работел на шоуто не бил свесен дека Алкала дотогаш имал криминална историја што вклучува обвиненија за обид за убиство на осумгодишно девојче.
Беше привлечен и сите жени ќе го сакаат, еднаш рекла Елен Мецгер. Но, нејзиниот иден сопруг се чувствувал поинаку, велејќи дека има „чудна личност“.
За време на епизодата во која се појави Алкала, девојката која барала момче за средба, Шерил Бредшо, му поставила прашања од типот: „Кое е најдобро време?“ и „Како се викаш и како изгледаш?“
Алкала одговори на последното велејќи: „Ме нарекуваат банана и изгледам добро“. „Можеш ли да бидеш малку поконкретен?“, прашала Шерил. „Излупете ме“, рекол тој, фрлајќи ја публиката во смеа.

Избегната трагедија
Шерил на крајот го избрала Алкала за состанокот. Тоа било токму она што Алкала го планирал, според натпреварувачот Џед Милс, кој бил ерген број два и седел покрај Алкала за време на епизодата. Милс го опишал Алкала како „гаден“ и рекол дека кога биле во зелената соба пред шоуто, Алкала му рекол: „Јас секогаш ја наоѓам својата девојка“.
Меѓутоа, кога Алкала конечно и бил претставена на Шерил, Елен Мецгер рекла дека нејзината возбуда да го види се претворила во „прилично млако запознавање“.


Следниот ден, Шерил се јави во канцеларијата на шоуто и разговарала со Елен. Таа рекла: ‘Елен, не можам да излезам со ова момче. Од него излегуваат чудни вибрации. Тој е многу чуден. Не ми е пријатно. Дали тоа ќе биде проблем?‘И, се разбира, реков,‘Не‘“.
Можете да замислите колку девојката се радувала што не излегла со него кога се открила вистината.

Фото: Принтскрин/Youtube/ Inside Edition

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ЦИТАТ ОД РУСКА КНИЖЕВНИЧКА СЕ’ ОБЈАСНУВА – ЕВЕ ЗОШТО МАЖИТЕ ГИ ОСТАВААТ ДОБРИТЕ ЖЕНИ: Едноставно е!

Еден од главните парадокси во врските е тоа што мажите оставаат добри жени … Имам …