(ФОТО) Анти-секс кревети: Јапонија пред ОЛИМПИСКИТЕ ИГРИ ТОКИО 2020. вовела жестоки правила!

Олимписките игри во Токио 2020 година ќе се одржат од 23. јули до 8. август 2021. година.
Во обид да ги задржат спортистите фокусирани на своите дисциплини и да бидат социјално дистанцирани, организаторите на годинешниот одложен настан создадоа т.н. „анти-секс“ кревети.

Ако спортистите ги прекршат правилата, креветите ќе се срушат
Максималната издржливост на креветот е 200 кг, така што во случај спортистите сепак да решат да го прекршат правилото, ќе западнат во непријатна ситуација, бидејќи креветите ќе се срушат. Имајќи го тоа предвид, на спортистите исто така им било речено да не ги користат вообичаените кондоми што ги добиле пред почетокот на игрите оваа недела, туку ќе биде побарано да ги чуваат како спомен на тие игри.
Според АФП, спортистите изразиле загриженост за креветот, сепак, производителот рекол дека не треба да наидуваат на проблеми „сè додека се почитуваат правилата“. Разбирливо е дека креветите ќе бидат отстранети и рециклирани кога ќе завршат игрите, а селото ќе се претвори во луксузни станови. Ова е само едно од правилата што учесниците треба да ги почитуваат за време на турнирот.

Според извештаите, на спортистите исто така нема да им биде дозволено да купуваат алкохол и да го носат со себе во селото, додека на семејствата исто така им е забрането да ја посетуваат локацијата. Секое кршење на правилата може да се казни со дисквалификација од Олимписките игри.

Фото: Принтскрин/Instagram/ladbiblle

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

НУМЕРОЛОГИЈА- ПОСЛЕДНИОТ БРОЈ ОД ГОДИНАТА НА РАЃАЊЕ ОТКРИВА: Што ви е судено на 5. животни полиња!

Луѓето со елемент на земја се сигурни и трпеливи. Моќта на земјата им дава одговорност …