Како да не им е судено: Овие 3. пара на Зодијакот ги чекаат многу проблеми и предизвици!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…

Како да не им е судено: Овие 3 пара на Зодијакот ги чекаат многу проблеми и предизвици!
Постојат луѓе кои се среќаваат, се вљубуваат, замислуваат да го поминат својот живот заедно, но како некоја поголема моќ да не дозволува нивната врска да опстане. Некои љубовни приказни изгледаат предодредени да имаат тажен крај
Без оглед колку се силни емоциите, колку се големи плановите и колку и да трае нивната приказна, последната пресметка е дека тие или наоѓаат среќа со трети лица или остануваат целосно сами, бидејќи нивната врска е нешто што ги обележува за цел живот.
Откријте за кои астро парови станува збор.


Бик – Терезија
Бикот е оној кој сака да биде главниот лик во врската, личност од акција со илјада интереси, крајно амбициозна и навидум толку силна што може да функционира самостојно прилично убаво. Сепак, тој сепак има потреба од поддршка, па го бара во емотивниот партнер.
Терезијата, од друга страна, е статична, повеќе е мисловен тип кој ќе промрмори за сè најмалку три пати пред да преземе какво било конкретно дејство. Судирот на нивните спротивставени енергии може да произведе нешто сосема необично и крајно возбудливо. Терезиите ќе му се восхитуваат на Бикот за неговата бестрашност, издржливост и подготвеност да пробаат нови, честопати прилично извртени работи.
Терезиите го учат на трпеливост и се обидуваат да влијаат врз него да ужива во секој момент што му е даден, а не да минува низ животот како мува без глава. Сепак, во оваа комбинација, Бикот е тој што е главен учител и долго време Терезиите внимателно го слушаат и го следат љубопитно.
Сепак, во еден момент чекорите на Бик стануваат пребрзи за овој воздушен знак, па со текот на времето тој започнува (метафорички) да се бори за својот здив. Бикот, од друга страна, не е задоволен што Терезијата не се однесува на начинот на кој сакала и го критикува за неговата слабост.
Двете страни се борат да преживеат со повеќе или помалку ист интензитет кога ќе сфатат дека тоа ги дели само малку до бездната. Сепак, тие не успеваат, па и двајцата ја напуштаат врската поразени. Иако повеќе не се во љубовна врска, тие честопати и понатаму остануваат во контакт и пријателство затоа што се потребни еден на друг.
Можеби некого ќе изненади, но цврстиот Бик е оној на кој повеќе ќе му недостасува Терезијата, па тој ќе биде тој што инсистира на тоа нивната врска да не оди целосно во заборав.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) Премиерката на Нов Зеланд, Џасинда Ардерн, доживеала земјотрес на прес конференција

Премиерката на Нов Зеланд воодушевила од нејзината мирна реакција на земјотресот со јачина од 5,9 …