(ВИДЕО) Новиот „Сантијаго Бернабеу“ како „вселенски брод“

Називот „вселенси брод“ за нешто што изгледа многу повеке од вообичаеното и тоа како ке му прилега на новиот стадион на Реал Мадрид, „Сантијаго Бернабеу“.
Според шпанските медиуми стадионот има неверојатно футуристички изглед и навистина потсетува на вселенски брод.
Реновирањето почна со почетокот на пандемијата а работите би требало да бидат завршени кон крајот на идната година и почетокот на 2023-та. Иако има уште доста време уште од сега можат да се насетат новитетите а пред се извонредно осмислениот подвижен кров.


Фото: Принтскрин/Youtube

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

За Хамилтон пол во Џеда: Ферстапен удри во заштитниот ѕид!

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, ќе стартува од пол-позицијата на Големата награда на Саудиска Арабија, …