(ВИДЕО+ФОТО) Жена се породила на бензинска пумпа. Снимката станала вирална

Возете по автопат и уживате во патувањето, а веќе следната минута се породувате во тоалетот од најблиската бензинска пумпа. Звучи како сценарио за филм, но тоа навистина им се случило на еден пар од Тексас, кој си одел дома од семејна посета на соседна држава.
Кејтлин Фулертон Манчера вели дека мислела дека има лажни трудови. Таа почувствувала дека мора да оди во тоалет, па го замолила сопругот да застане на бензинската пумпа. Серхио Манчера никогаш не сонувал дека ова е местото каде што ќе се породи неговата бремена сопруга.
„Почувствував притисок, како да морав да одам во тоалет, и штом застанавме, мојот водењак пукна. Трчав кон тоалетот”, изјавила Кејтлин за ABC13.
Таткото го снимил неверојатниот момент кога неговата сопруга излегува од тоалетот со бебето во рака и го објавил на ТикТок, па целата приказна стана вирална.

„Бев на паркингот, зборував на мобилен телефон и одеднаш ми пријде вработен и ми рече дека сопругата штотуку се породила. Го зграбив мојот постар син и потрчав да видам што се случува. Не можев да им верувам на моите очи“, Се присети Серхио.
Мајката и бебе се пренесени во локалната болница и добро се опоравуваат, а за целото искуство Кејтлин зборувала и на Инстаграм.

„Никогаш не сум бил погорда во мојот живот. Стоев сам во тоалетот и се породив. Најдобрите работи се случуваат во неочекувани моменти”.

Фото: Принтскрин/

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

10. знаци дека имате совршен сопруг

Мудрите луѓе велат дека склучуваме брак од љубов, и во него навистина се запознаваме: и …