(ФОТО) 23. годишна инфлуенсерка умрела за време на операција за спречување потење

Популарната 23-годишна мексиканска фитнес-инфлуенсерка и боди-билдер Одалис Сантос Мена починала откако претрпе неуспешна операција за да спречи обилно потење.
Операцијата, наводно, се обиде да се ослободи од вишокот на пот во пазувите со употреба на топлинска енергија за отстранување на потните жлезди, што го намалува мирисот на телото, па дури и ги намалува влакната на пазувите.


View this post on Instagram

A post shared by Odalis Santos Mena (@odalis_sm)


Сепак, по анестезијата, Мена доживеала срцев удар и наскоро починала.
На социјалните мрежи, инфлуенсерката ја промовирала клиниката во која отишла на операција, велејќи дека операцијата е безбедна и ефикасна.
Полицијата открила дека нејзината смрт е предизвикана од небрежност затоа што анестезијата и ја дал некој што не бил обучен анестезиолог.


Исто така, било откриено дека срцевиот удар се должи на комбинација на анестезија и стероиди што Мена ги земала, а за кои клиниката тврди дека не знаеле.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) МОЗА БИНТ НАСЕР – Сопругата на катарскиот шеик стана модна икона на СП, нејзините комбинации привлекуваат внимание

Моза бинт Насер, сопругата на поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, …