(ВИДЕО) Под куќата пронашле чудни скали: Кога се симнале долу откриле неверојатна тајна!

И нивните следбеници на социјалните мрежи се преплашиле…
На видеото, Тиктокерката Маја го следи својот братучед Стивен до подрумот во Питсбург и оди кон вратата со натпис: „Влегувате во пештерата на ваш сопствен ризик“.
Храброто дуо ја отворило вратата и ги откриле скалите што водат кон темната пештера.
„Мислам дека е како безбедно место, метрото е околу 30 метри под земја“, вели Стивен на видеото.

@moodycakes#undergroundrailroad #cave #cousinshousetour #fell #fyp


♬ Horror, suspense, weirdness, ghost, UFO – Zassh


– Не сакам да се спуштам, има ли духови?! Прашува Маја, која била на чекор зад него, пренесува Дејли Стар.
Стивен вели дека во пештерата нема ништо друго освен sидови и железнички пруги.
Тој објаснил дека пештерата довела до тунел кој бил блокиран кога над неа се градела улица, а куќата претходно била земјоделско земјиште.

@moodycakes#thecave #part2 #fell the first time #cousinhousetour #undergroundrailroad #historical #harrisburgpa #moodycakes_cheesecakes cashapp $mayamoody14

♬ Horror, suspense, weirdness, ghost, UFO – Zassh

Видеото на Маја има повеќе од 14,5 милиони прегледи, а многу корисници на ТикТок изјавиле дека се згрозиле кога го погледнале видеото.

Фото: Принтскрин/TikTok

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Месецот на раѓање открива каков партнер ви треба

Ѕвездите можат да откријат многу, дури и каква личност би ѝ била најпријатна на вашата …