ТРИ хороскопски знаци кои ќе го ЗАПАМТАТ август: Два ги чека пекол, а РИБИТЕ се победници на летото!

ТРИ хороскопски знаци кои ќе го ЗАПАМТАТ август: Два ги чека пекол, а РИБИТЕ се победници на летото!
обратете се на стручњак…
Ова е месец на вртоглави промени, но дефинитивно ќе мора да се прилагодите на нив.
Астролозите велат дека месецот август ќе биде многу специфичен за сите хороскопски знаци. Ѕвездите предупредуваат на претпазливост, внимание и непоколебливост, особено кога станува збор за пари.
Сепак, неколку знаци, август навистина ќе го почувствуваат „на својата кожа“.

Бик
Овој жежок летен месец ќе биде тежок за вас. Кариерите одат на некој начин, но очекуваат многу вербални конфликти со колегите, како и со претпоставените. Еден колега ќе ви задава главоболка. Едноставно, што и да правите, тој ќе најде грешка. Прво ќе мислите да се обратите на претпоставениот (вие сте знак кој никогаш не реагира на прва топка), но како што одминува времето, така и вашиот праг на толеранција се намалува. Отпрвин ќе помислите да контактирате со претпоставениот, но ќе наидете на затворена врата.
Совет: поместете го прагот на толеранција колку што можете повеќе. „Подигнете“ ја главата и само почекајте го крајот на месецот. Тогаш сè се менува и има кој да го слушне вашиот збор.


Близнаци
Премногу сте преморени на работа. Дадени ви се рокови што не можат да се запазат. Сето тоа многу влијае на вас. Размислувате да побарате помош, но никој нема „слух“ за вашите проблеми. Целиот овој затворен круг ви создава тензија, што се рефлектира и на вашиот љубовен живот. Тука треба да заштедите барем малку чиста и здрава енергија затоа што вашиот партнер е пред пукање.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Ако најдете ПАРИ на улица, не ги земајте: Ова е причината!

Според верувањето на фенг шуи, постојат работи кои не треба да ги внесуваме во куќата …