(ВИДЕО) МАГИЈА НА ЖИВОТОТ – Бебето спие во ВОДЕЊАК, лекарите го будат: Неверојатен момент…

Неверојатно видео од бебе родено во водењак, додека лекарите го будат пред да се роди.
Раѓањето на тројки е многу ретко, а уште поретко е кога ќе се родат во водењак. Таквите моменти се навистина чудесни.
За време на раѓањето на тројките, д-р Родриго да Роса Филјо доживеал вистинско изненадување, две од трите бебиња биле во водењак (амнионската кеса), но наместо веднаш да ја отворат амнионската кеса, тие одлучиле прво да му се восхитуваат на бебето.

Третото бебе, малата Аделин, се вртеше во водата и спиела седум минути.
Гледајќи го ова видео, вие всушност може да го доживеете животот на бебето во матката.
„Три лица се родија вчера! Јоаким исто така е роден во водењак. Бевме воодушевени“, напишале на Инстаграм со видеото. „Поминавме седум минути гледајќи ја малата Аделин и нејзиното однесување, како да е сè уште во стомакот“.
„Тоа е магијата на животот“, напишале тие.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ТАЈНА ЗА СРЕЌЕН БРАК – НА ДЕНОТ НА ВЕНЧАВКАТА МИ ГО КАЖА ОВА И МНОГУ И БЛАГОДАРАМ: За 30. години брак не сум имала ниту еден проблем ниту со мажот ниту со децата!

Сопругот е прекрасен, а децата се образовани и успешни Ако вашиот семеен живот ПУКА ПО …