(ФОТО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – Инфлуенсерка загинала поради селфи: Се сликала над водопад!

Инфлуенсерката Софија Чеунг (32) е убиена додека се обидувала да направи селфи на карпа над водопадот во близина на Јуен Лонг во Хонг Конг.
Софија и три пријателки отишле на патување во паркот „Ха Пак Лаи“ во саботата околу 11 часот, пишува „The Sun”“.
После тоа, таа се обидела да направи селфи над водопадот, кога изгуби рамнотежа и паднала од карпата во бездната.

Инфлуенсерката често објавуваше фотографии на кои позира на рабовите на стрмни карпи и велела дека „животот треба да биде забавен, а не глупав“.

Софија не е прва што умре додека правеше селфи. Минатиот јануари загина една Индијка додека, исто така, се фотографирала покрај водопад.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(АУДИО СНИМКА) ШОК! Протече СНИМКАТА од брза помош откако Болдвин ја усмртил колешката – Жена вреска и го обвинува ОВОЈ ЧОВЕК!

Слушнете што рекла помошничката сценарист! Невидена трагедија на филмскиот сет се случи кога актерот Алек …