Дневен хороскоп за среда, 14.07.2021: Партнерот премногу се потпира на вашата добра волја, што дополнително ве оптеретува. Ништо не може да се заврши без ваше учество…

Јарец
Љубов:
Треба да се придржувате до докажаните стандарди. Обрнете внимание на лицето кое одговара на вашето расположение и сензибилитет.
Работа:
Ако веќе се споредувате со околината, знајте дека вашата предност е што избегнувате стереотипно однесување.
Здравје:
Важно е да го подобрите вашето расположение.

Водолија
Љубов:
Подобро е да ги стишите страстите отколку да се вклучите во дискусија со саканото лице. Размислете за можните последици.
Работа:
Ако некој ви задава различни проблеми, потсетете ги вашите соработници на правилата за добро однесување.
Здравје:
Ускладете ги вашите мисли и чувства.

loading...

Риби
Љубов:
Во средбата со саканата личност, сè може да се промени на едноставен начин, покажете добра волја и подготвеност да се прилагодите.
Работа:
Некој ве става во неблагодарна ситуација и почнува да ве иритира со своето однесување. Потрудете се да ги постигнете своите намери.
Здравје:
Важно е да ја задржите присебноста.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 27.09.2022: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање…

Овен Љубов: Партнерот знае да ве расположи со своите идеи. Некои ситуации се повод за …