Дневен хороскоп за среда, 14.07.2021: Партнерот премногу се потпира на вашата добра волја, што дополнително ве оптеретува. Ништо не може да се заврши без ваше учество…

Терезија
Љубов:
Саканата личност има добри намери, но не успева да ви пренесе сè што би сакале да слушнете или видите.
Работа:
Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате различни информации. Мерките на претпазливост можат да ве заштитат од погрешни потези.
Здравје:
Избегнувајте обврски што премногу ве заморуваат.

Скорпија
Љубов:
Немате трпеливост, а на вашиот партнер му недостасува храброст да се соочи со вообичаени проблеми. Смирете ги меѓусебните страсти.
Работа:
Не ви се допаѓа нечија улога на деловните состаноци, но не треба да се мачите да ги проценувате туѓите вредности.
Здравје:
Обрнете внимание на правилната исхрана.

loading...

Стрелец
Љубов:
Забележувате дека вашиот партнер има некои тајни планови, што дополнително влијае на вашата нервоза или емоционална несигурност.
Работа:
Важно е правилно да ја разберете распределбата на деловните одговорности со соработниците. Нема причина за брзање.
Здравје:
Ќе ви годи психофизичка релаксација.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Дневен хороскоп за вторник, 27.09.2022: Во односот со саканата личност не е се како што би сакале, но се може да се подобри со поголема доза искреност и разбирање…

Овен Љубов: Партнерот знае да ве расположи со своите идеи. Некои ситуации се повод за …