Дневен хороскоп за среда, 14.07.2021: Партнерот премногу се потпира на вашата добра волја, што дополнително ве оптеретува. Ништо не може да се заврши без ваше учество…

Овен
Љубов:
Нема потреба да се гради нова илузија за емоционална среќа. Сакате работи што изгледаат далеку од сегашната перспектива.
Работа:
Важно е да не зборувате премногу за вашите деловни намери. Некој може да ве карактеризира погрешно.
Здравје:
Потребна ви е нечија поддршка, опуштете се.

Бик
Љубов:
Среќата е потенцијално на ваша страна, постои личност која ви дава искрени чувства. Важно е да се направи добар избор.
Работа:
Вие постапувате непромислено и дозволувате некој да ги открие вашите деловни намери. Секој греши.
Здравје:
Избегнувајте ситуации кои психички ве потресуваат.


Близнаци
Љубов:
Во средбата со саканото лице, избегнувајте да разговарате за тема што ве става во непријатна ситуација.
Работа:
Поради различните интереси и правила наметнати од една постара личност, мора да прифатите компромис или утешна варијанта.
Здравје:
Важно е да ја намалите вашата ментална напнатост или нервоза.

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

ПОСЛЕДНАТА СУПЕР МЕСЕЧИНА ВО 2022. ПРИСТИГНУВА НА 11. АВГУСТ: 4. хороскопски знаци ќе ги доживеат најважните промени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …