(ФОТО) ПОЗНАТ ПЕЈАЧ УБИЕН ДОДЕКА ВО ЖИВО СНИМАЛ НА ИНСТАГРАМ: Фановите доживеале траума – СЕ’ ВИДЕЛЕ И СЛУШНАЛЕ!

Починал пред полицијата да пристигне на местото на настанот во Хоторн, Калифорнија
Раперот по име Индијанец Ред Бој бил застрелан и убиен додека снимал видео во живо на неговиот профил на Инстаграм.
Тој починал пред полицијата да пристигне на местото на несреќата во Хоторн, Калифорнија.
Вистинското име на музичката sвезда е Зераил Дижон Ривера и имал 21. година.
Полицијата го пронашла како седи зад воланот на неговиот автомобил, откако бил застрелан три пати во главата.
Тој учествуваше во Инстаграм во живо со лице на социјалните мрежи, Капоне, кога се случил нападот.


Луѓето што ја гледаа сесијата во живо можеле во позадина да ги слушнат фаталните истрели. Според извештаите, гледачите исто така можеле да го слушнат раперот како „бара помош“ пред да легне на седиштето во автомобилот откако бил застрелан, пренесува Daily Star.
Од полицискиот оддел Хоторн за Daily Breeze изјавиле дека осомничениот побегнал од местото пред да пристигне полицијата.
Поручникот на полицијата во Хавторн, Ти Гец изјавил: – Изгледа беше пукање во движење и се чини дека тој бил мета.
Вознемирувачко видео кружи на мрежата, а мноштво трауматизирани фанови на Твитер ги споделиле своите мисли и чувства за трагедијата.
Еден шокиран обожавател напишал:

„Вознемирувачко е тоа видео каде што тие ја убиваат Ред Бој. Мразам да го гледам тоа“.
Локалните власти сè уште трагаат по убиецот одговорен за пукањето и ги анализираат видеата од областа.
Снимката од вознемирувачкото пукање кружи на Интернет и покажува како sвездаТА доаѓа и учествува во видео на Инстаграм со пријателОТ Капоне пред да биде убиен.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Емотивната исповед на Жељко Самарџиќ за неговата мајка од која го наследил ТАЛЕНТОТ: „И пеев на мајка ми на смртната постела“

Пејачот проговорил за болните животни моменти. Пејачот Жељко Самарџиќ открил дека талентот за музика го …