Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

А, каде секој знак очекува нов почеток со оваа млада Месечина?
ОВЕН – Важни моменти поврзани со куќата, семејството, емоционалната ситуација. Можност за преместување или уредување на работи поврзани со недвижен имот.

БИК – Нови договори, патувања, можности за деловна соработка со луѓе препорачани од членови на семејството.


БЛИЗНАЦИ – Време е да го смирите умот и да ги решите мислите, како и финансиските можности. Нов делевен и финансиски почеток.


РАК – Финансиите и емоциите во моментов се вашата главна преокупација, а небото нуди широк спектар на решенија кои ви идат во прилог! Земете сè, тоа ви припаѓа!

ЛАВ – Повлечете се да размислите за сè што ве мачи долго време и донесете го конечниот суд.

ДЕВИЦА – Нови пријатели, како и планови поврзани со финансиите влегуваат во вашиот свет! Искористете ги! Поволен период во остварувањето на желбите!

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Кој е вашиот идеален партнер според хороскопот?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации …