Се’ се открива: Што на секој знак ќе му донесе младата Месечина во Рак?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Со Месечината во Рак, важно е да се договориме за работите од минатото за да се движиме непречено напред, најпрво да си ги објасниме емоциите, а потоа и на другите актери во нашите приказни. Важно е да не оставиме ништо закопано под тепихот. Месечината во Рак ќе ги извлече од нас најдлабоките скриени тајни, потреби, надежи, ќе влеземе во сржта на некои наши одлуки и ќе можеме да ги гледаме од временска дистанца за да им судиме.

Новата Месечина е во знакот на Рак, која покренува прашања за емоционална, семејна и финансиска стабилност. Месечината во Рак ни носи фокус на сите прашања што се однесуваат на нашите длабоки корени, пишува Astroportal.
Со Месечината во Рак, започнуваме силни разговори за минатото, разни улоги што луѓето ги имаа во неа, погледот над рамената нè води кон родителите кои имале различни влијанија врз нашиот свет. Леснотијата со која ќе се движиме напред зависи и од аспектите што ќе ги гради Месечината.
Месечината во Рак ќе извлече од нас најдлабоките скриени тајни, потреби, надежи, ќе влеземе во сржта на некои наши одлуки и ќе можеме да ги гледаме од временска дистанца за да им судиме.
Единственото нешто што не се препорачува кога Месечината е во Рак е приказна за стари конфликти, нерешени имотно-правни односи во семејството и слично, затоа што крвта зоврила, а со Месечината во Рак емоциите се подигнуваат на највисоко ниво и тука никој не користи разум – па штетата е поголема од потенцијалните придобивки.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) ЗА 156 ДЕНА ПОСЕТИЛА 52 ЗЕМЈИ – СОЛО ЛЕТ ОКОЛУ СВЕТОТ НА ТИНЕЈЏЕРКА: Таа е најмладата жена во историјата која успеала во ваков величествен подвиг!

Деветнаесетгодишната Зара Радерфорд стана најмладата жена која сама го обиколила светот, а во четвртокот се …