(ВИДЕО) 9. годишно девојче го восхитило познатиот продуцент Сајмон Кауел и добило Златно копче

Деветгодишно девојче по име Виктори ги воодушевило судиите на шоуто America’s Got Talent (Америка има талент).
Виктори го извела „Валцерот на Јулија“ од операта „Ромео и Јулија“ и ги оставила сите присутни во салата во чудо. Таа дури успеала да го омекне и срцето на строгиот Сајмон Кауел кој одлучил дека девојчето го заслужува Златното копче и ги поканил сите да го направат истото и да и обезбедат пласман директно во полуфиналето.

loading...

„Ангелски го изведе ова“, и’ рекол судијата Хови Мандел, а таа ги воодушевила и Хајди Клум и Софија Вергара. Публиката станала на нозе по настапот на малата Виктори и ја наградила со долг аплауз.
„Мислам дека си неверојатно храбра што си се пријавила“, и рекол Сајмон и го поканил водителот заедно со членовите на жирито да го притиснат „Златното копче“.
Нејзиниот настап е прегледан над седум милиони пати во рок од три дена.

Фото: Принтскрин/Youtube


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ФОТО) Театарски уметници од Србија, Северна Македонија и Албанија стануваат дел од „ОТВОРЕН БАЛКАН“

Претставници на националните театри на Србија, Северна Македонија и Албанија, на 28. септември, во Владата …