(ВИДЕО) Жена го казнува сопругот ако изеде повеќе од неа, а се капат со снег: Дали се ова најголемите циции?

Секој од нас се сретнал барем со еден морон во животот
Постојат луѓе кои едноставно сакаат да штедат на секој чекор. Ништо тука не би било толку страшно, на некој начин дури е и пофално, ако не се одразува на неверојатни начини.
Едно семејство живее неверојатен живот. Иако имаат услови за нормален живот, Беки Гилс во една емисијараскажала дека таа и нејзиното семејство мијат заби со снег за да го заштедат секој долар.
„Отсекогаш сум била штедлива но кога го родив мојот прв син Џорџ, решив да си дадам отказ за да се посветам на неговото воспитување. Сега се водам според реченицата, дека штедењето е исто како да заработуваш пари“, рекла оваа интересна жена која има два сина и сопруг.

Заштедиле 35 илјади долари за една година
Додека работела заработувала 35. илјади долари годишно, а кога почнале да ги практикуваат нејзините методи, успеале да ја заштедат таа сума за една година. Таа успеала да ги преполови сите семејни трошоци, па мие садови заедно со работите во машината и на тој начин ги штити чиниите и чашите од кршење.
Тие сами поправаат сè, никогаш не викаат мајстор, не плаќаат вода, туку собираат снег пред куќата и така се капат и мијат заби.

„Водара чини, додека преку улицата имаме прекрасен поток што го користиме, но сега водата е замрзната – рекла Беки во емисијата
Таа го казнува својот сопруг ако јаде повеќе од неа
„Ако порачавме четири стапчиња моцарела и јас изедам три од нив, таа ми вели дека морам да и платам 75 центи“, рекол сопругот.

Фото: Принтскрин/YouTube/TLC

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО) 5. ГОДИНИ БИЛА КАЛУЃЕРКА, А ПОТОА ДОНЕЛА ЖИВОТНА ОДЛУКА: Денес е мажена жена и мајка на шест деца!

Поранешна калуѓерка раскажала дека била калуѓерка во манастир пет години и одлучила да го промени …