(ВИДЕО+ФОТО) ИТАЛИЈА Е ШАМПИОН НА ЕВРОПА! Азурите го расплакаа Вембли и после подоброто изведување на пеналите дојдоа до титулата!

Фудбалската репрезентација на Италија стана европски првак, откако во финалето на Европското првенство во Лондон ја победи Англија со 3:2 по изведувањето на пенали, а по ремито, 1:1 по регуларниот дел и продолженијата.

Ова е втора европска титула за Италија, по 1968 година, кога „азурите“ триумфираа како домаќини.

Фото: Принтскрин/Instagram

©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНО – Се огласил и Роналдо: Англиски фудбалер 26. роденден го дочекал во кома после брутален и кукавички напад – полицијата обвинила 15. годишник!

Отишол на друг континент да си ја бара среќата каде што беше брутално претепан. Пред …