Месецот на раѓање открива КАКВИ СТЕ ВО ЉУБОВТА!

Септември – Луѓето родени во септември, имаат некои исклучителни квалитети, полни се со доверба, вредни, интелигентни и љубопитни, но многу критични. Во еден момент тие се љубезни, а во друг наоѓаат недостатоци кај други. Тие имаат тенденција да ги потиснуваат своите емоции, навидум студени и резервирани, додека ги кријат своите вистински емоции во себе. Голем предизвик е да се биде со нив.

Октомври – Прилично е лесно да ги сакате. Тие се многу љубезни и достапни. Тие се внимателни и ги чувствуваат потребите на другите. Треба да обрнете внимание на љубомората и да се грижите помалку за мислењата на другите луѓе.


 


Ноември – Луѓето родени во ноември имаат некои вродени бариери и сопирачки, кога ќе успеат да ги надминат, тогаш односот со нив е прекрасен, полн со искреност и љубов. Надминувањето на овие пречки и граници бара многу работа, па доколку тие се во можност да ги надминат, врската со нив е прекрасна. Тие се склони кон мистерија и повлекување.

Декември – Лојални луѓе, дарежливи и пријатни. Сакаат да ги забавуваат луѓето, а нивните недостатоци се тоа што можат да бидат нетрпеливи и премногу импулсивни. Тие треба да забават и да научат да дишат и да се смируваат.


©EKRAN.MK Вестите на интернет страницата на редакцијата ЕКРАН.мк може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ЕКРАН или посебен договор, не е дозволено превземање, користење или реемитување на вестите, во спротивно ќе уследи фактурирање на име „плагијат“ во вредност од 20.000 денари.

Видете следно

Познатиот композитор е целосно уништен: „Скршен сум, не напушти пред неколку часа“

Еден од најпознатите британски композитори, Ендрју Лојд Вебер, објави дека неговиот најстар син Николас починал …